gallery/pratikizzlogo2

PRATIKIZ Mimarlık: Mekan ve nesnelerin, kullanım ve işlev yönünden PRATİK, biçimsel olarak güzel bir çİZgiyle anlam ve değer kazanmasını arzular. 

İnsanların kullanacağı bina ve mekanları; çevre ve bağlam dikkate alarak, işlev, dayanıklılık, estetik, komfor, ve sağlık koşullarını sağlayacak tasarım- proje ve uygulama yapar. İşveren ve kullanıcının tasarım kültürüne katkı verir, dolayısıyla tasarıma olan saygıyı geliştirmeyi hedefler. 

Bizler, çevre ve bağlamı önemseyerek işlevsel ve yalın tarzda tasarımlar yapmayı benimsemiş, bunu da akarsuyun aktığı yatağın şeklini alması, ulaştığı çukuru doldurması, karşılaştığı kayanın üzerinden geçmesi ve engel karşısında onu aşıncaya kadar durması gibi, uyum içinde biçimledirir, sofistik, zarif çalışma ve uygulamalar ortaya koyarız.

Tasarımlarımızda kullanıcıların; fiziksel ve psikolojik gereksinimleri uygun, sağlıklı mekanlar mimarlık metodojisi bağlamında göz önünde tutulur. Rahat, ergonomik, dayanıklı, sağlıklı malzeme önerileri, doğal ve yapay ışık, renk, kaplamalar vd. malzeme ve etmenler tasarımın temel değişmezleri olarak yer alır.

Çalışma sürecimiz; işverenimizle biraraya gelerek yaptığımız görüşmelerle başlar. Bu görüşmelerde; talep, istek ve bütçe konusunda projenin ana çerçevesini oluştururuz. Bu verileri proje ekibimizle paylaşır ve beraberce üzerinde çalışırız.

Antalya merkezli olarak kurulan firmamız, tasarım arzu ve tutkusuyla çözüm aranan her soruna küçük veya büyük olarak ayırt etmeden aynı ciddiyet ve disiplinle ele almaktadır.  Mimari ve İç mekan projelerimizin genel ağırlığı; ticari büro- mağaza, otel, konut ve restorasyon konularında, yerel ölçekten uluslararası boyuta kadar uzanır.

SSL Certificates
SSL Certificate